Nowe Życie

Nowe Życie

To już ten czas, to już ten moment, abyś powstał, abyś powstała z martwych do Nowego Życia w Jezusie Chrystusie. Nowe Życie to świadome zaproszenie do swojego życia Jezusa Chrystusa i otrzymanie Ducha Świętego. To doświadczenie żywej obecności, Jezusa, która zmienia całą perspektywę Twojego życia. Gdy Jezus dotknie Twojego serca, nic już nie będzie takie jak dawniej.
Z pewnością jesteś już po kilku konferencjach, które pomogły rozpalić w Tobie  wiarę. Jeśli nie – koniecznie zrób to. Teraz nadszedł ten moment, aby wyznać Jezusa jedynym Panem i Zbawicielem. Powierzyć mu swoje życie. Nie obawiaj się. Może jest w Tobie słyszany i utwierdzony zakłamany obraz Boga karzącego, który chce Twojego cierpienia. Odrzuć myślenie „ pewno stracę pracę, albo zachoruję, albo ukradną mi samochód, dziecko mi zachoruje, teraz to dopiero się zacznie – bo Bóg będzie mnie testował”. To kłamstwo, który zasiał w sercu Szatan. Jezus jest drogą, prawdą i życiem. Bóg cię kocha i chce, abyś Ty i każdy był szczęśliwy. Tylko musisz w to uwierzyć!
Jezus mówi, „Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości” (J 10) Słowo „obfitość” jest greckim perisson, co oznacza „bardzo wysoko, ponad miarę, więcej, ilość obfitsza aniżeli ktoś by się tego spodziewał lub przewidywał.” Jezus obiecuje nam znacznie lepsze życie niż jesteśmy to sobie w stanie wyobrazić. Tutaj nie chodzi o to, że teraz wygrasz szóstkę w totolotka, ale dostaniesz wszystko to, co jest Ci potrzebne do życia. Jezus odbuduje Ci życie, poukłada sprawy, wyprostuje rzeczy niemożliwe do wyprostowania. W świecie chaosu , zabiegania, stresu, kłamstwa, propagandy, złudnym szczęściu – Jezus daje Ci pokój, który nie może dać Ci świat.

Akt oddania, powierzenia życia Jezusowi i uznania Go swoim jedynym Panem i Zbawicielem. Podejmij to "ryzyko" a Jezus Cię zaskoczy!

Ważne! Zrób to na 100% z serca. Aby umysł i serce były razem. Nie zostawiaj sobie żadnej furtki, “że jakby co – to zawsze mam swój plan”. Bóg patrzy w serce. Im więcej pragniesz, tym więcej dostaniesz. A im więcej zaufasz Jezusowi, tym więcej otrzymasz. Wypłyń na głębię.
Jezus żyje!

Panie Jezu Chryste dzisiaj oddaję Tobie całe moje życie. Pozwalam Ci być przyszedł i byś dotknął mojego serca. Przyjdź i zrób, co tylko Chcesz. Przepraszam Cię za każdy mój grzech i proszę by Twoja Święta Krew obmyła mnie o oczyściła. Przyjmuję to, co zrobiłeś dla mnie na Krzyżu. I dzisiaj wyznaję, że tylko Ty Jezu Chryste jesteś moim jedynym Panem i moim jedynym Zbawicielem. I dziś wypełnij mnie swoim Duchem i daj mi nowe życie Amen.

Teraz chwilę trwaj w modlitwie. Tak jak potrafisz. Własnymi słowami.  Jezus jest już przy Tobie. Teraz masz Przyjaciela, który zawsze będzie przy Tobie.

Co dalej?

Przyzywaj Ducha Świętego

Nowe Życie to życie z Jezusem, ale również życie w obecności Ducha Świętego a nie ze świadomością o istnieniu Ducha Świętego. Aby obecność Ducha Świętego Cię wypełniania musisz zbudować relację z Duchem Świętym. Jak to zrobić? Po prostu codziennie staraj się przywoływać Ducha Świętego, rozmawiaj z nim i proś Go, aby napełnił Cię swoją Mocą, aby stało się tak jak powiedział Pan Jezus: <a gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami>
Duch Święty przychodzi do tych, którzy Go pragnął, którzy są głodni Jego obecności

Zacznij żyć razem z Jezusem

Co to oznacza? Buduj również relację z Jezusem. Rozmawiaj z Nim. Powierzaj swoje sprawy. Znajdź codziennie chwilę, aby po prostu zatrzymać się i w głębi serca rozmawiać z Jezusem. Mów, ale też słuchaj. Nowe Życie to życie z Jezusem. Proś Jezusa, aby dał Ci swoje oczy. Aby widzieć świat tak jak on widzi. Aby przenikał Cię swoim światłem. Jezus powiedział "Ja jestem światłością Świata..." Nie martw się jeśli czasami będziesz upadać. Ważne jest, aby razem z Jezusem, powstać ponownie.

Uwielbienie ma Moc

Kiedy będziesz uczestnikiem spotkań, rekolekcji czy innych wydarzeń - otwórz się i zaangażuj podczas wspólnego uwielbienia Jezusa i Boga Ojca, które się tam odbywa. Przełam się. Nie stój biernie! Otwórz swoje serce. Uwielbienie ma moc, bo podczas uwielbienia wchodzisz w Bożą obecność i Bóg zaczyna działać w Twoim życiu, kiedy Go wychwalasz, kiedy Go uwielbiasz. Zacznij uwielbiać Boga również w domu czy jadąc samochodem do pracy. Zacznij od dziś!

Kilka wskazówek na drodze Nowego Życia

jeśli możesz - zrób spowiedź z całego życia i regularne przystępuj do Komunii Świętej

zacznij czytać Pismo Święte (zacznij od Ewangelii Św. Jana)

weź udział w Seminarium Odnowy Wiary - eksternistycznie Jezuici Mocni w Duchu w Łodzi, lub w lokalnej wspólnocie w Twoim mieście , weź również  udział  w  2 - dniowym kursie Nowe Życie (Szkoła Nowej Ewangelizacji)

bierz udział w forach charyzmatycznych, słuchaj konferencji, czytaj książki charyzmatyczne

uczęszczaj na msze z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, zastanów się może potrzebujesz modlitwy uwolnienia?

poszukaj dobrej i otwartej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym przy Kościele, możesz również raz w tygodniu oglądać takie spotkanie z uwielbieniem na żywo na kanale "Mocni w Duchu" na youtube

poczytaj charyzmatyczny serwis internetowy www.odnowa.jezuici.pl/szum/

jeśli masz pytania w zakładce S.O.S możesz po prostu skontaktować się ze mną

OBIETNICA

Jezus powiedział: “Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem, i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię” J 14,12

SIŁA WIARY

Jezus mu odrzekł: “Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy” M 9,23

Msza z modlitwą o uzdrowienie

Może potrzebujesz wewnętrznego uzdrowienia, może fizycznego? Polecam msze z modlitwą o uzdrowienie w Łodzi Jezuici “Mocni w Duchu”. Msze u ojca Daniela Galusa Częstochowa oraz ojca Józefa Witko. Na pewno i w Twoich lokalnych parafiach organizowane są przez Odnowę w Duchu takie msze.
W ostatnie soboty i niedziela miesiąca msza z modlitwą o uzdrowienie transmitowana jest na żywo przez internet poprzez kanał youtube “Mocni w Duchu”. Obok znajdziesz kilka przydatnych linków (kliknij na wybrany logotyp).