Nowe Życie

Nowe Życie

To już ten czas, to już ten moment, abyś powstał, abyś powstała z martwych do Nowego Życia w Jezusie Chrystusie. Nowe Życie to świadome zaproszenie do swojego życia Jezusa Chrystusa i otrzymanie Ducha Świętego. To doświadczenie żywej obecności Jezusa, która zmienia całą perspektywę Twojego życia. Gdy Jezus dotknie Twojego serca, nic już nie będzie takie jak dawniej. Z pewnością jesteś już po kilku konferencjach, które pomogły rozpalić w Tobie  wiarę. Jeśli nie – koniecznie zrób to. Teraz nadszedł ten moment, aby wyznać Jezusa jedynym Panem i Zbawicielem. Zaprosić Go do swojego życia i powierzyć mu swoje życie. Nie obawiaj się. Może jest w Tobie słyszany i utwierdzony zakłamany obraz Boga karzącego, który chce Twojego cierpienia. Odrzuć myślenie „ pewno stracę pracę, albo zachoruję, albo ukradną mi samochód, dziecko mi zachoruje, teraz to dopiero się zacznie – bo Bóg będzie mnie testował, albo że zaraz będę doświadczany, doświadczana”. To kłamstwo, który zasiał w sercu szatan. Jezus powiedział, że  jest drogą, prawdą i życiem. Bóg cię kocha i chce, abyś Ty i każdy był szczęśliwy. Tylko musisz w to uwierzyć!  Jezus mówi, „Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości” (J 10) Słowo „obfitość” jest greckim perisson, co oznacza „bardzo wysoko, ponad miarę, więcej, ilość obfitsza aniżeli ktoś by się tego spodziewał lub przewidywał.” Jezus obiecuje nam znacznie lepsze życie niż jesteśmy to sobie w stanie wyobrazić. Tutaj nie chodzi o to, że teraz wygrasz szóstkę w totolotka, ale dostaniesz wszystko to, co jest Ci potrzebne do życia. Jezus odbuduje Ci życie, poukłada sprawy, wyprostuje rzeczy niemożliwe do wyprostowania. W świecie chaosu , zabiegania, stresu, kłamstwa, propagandy, złudnym szczęściu – Jezus daje Ci pokój, który nie może dać Ci świat.

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

list do Rzymian 10.9-10

zaproszenia i powierzenia życia Jezusowi. Podejmij to "ryzyko" a Jezus Cię zaskoczy!

Ważne! Zrób to na 100% z serca. Nawet kilka razy tak aby umysł i serce były razem. Nic na siłę. Nie zostawiaj sobie żadnej furtki, “że jakby co – to zawsze mam swój plan”. Bóg patrzy w serce. Im więcej pragniesz, tym więcej dostaniesz. A im więcej zaufasz Jezusowi, tym więcej otrzymasz. Wypłyń na głębię. najważniejsze to pragnąć spotkać Jezusa bo Jezus żyje! I jest realną osobą!

modlitwa osobista zaproszenia Jezusa do swojego życia

"Panie Jezu Chryste dzisiaj oddaję Tobie całe moje życie. Pozwalam Ci być przyszedł i byś dotknął mojego serca. Przyjdź i zrób, co tylko Chcesz. Przepraszam Cię za każdy mój grzech i proszę by Twoja Święta Krew obmyła mnie o oczyściła. Przyjmuję to, co zrobiłeś dla mnie na Krzyżu. I dzisiaj wyznaję, że tylko Ty Jezu Chryste jesteś moim jedynym Panem i moim jedynym Zbawicielem. I dziś wypełnij mnie swoim Duchem i daj mi nowe życie"
Amen

Po zaproszenie Jezusa do swojego życia poproś, aby Jezus uwolnij  ciebie od wszystkiego, co nie pochodzi z Królestwa Bożego. Zrób to z całego serca. Wypowiedz to na głos. Słowa z wiarą mają moc

modlitwa osobista o uwolnienie i wyrzeczenia się zła

"Panie Jezu Chryste dzisiaj przychodzę do Ciebie i wiem, że się o mnie troszczysz. I w Twoje imię Jezu wyrzekam się dzisiaj wszystkiego, co nie pochodzi od Ciebie. Wyrzekam się wszelkich duchów chorób, duchów przekleństwa, ducha śmierci, wszelkiej niemocy i wszelkich wpływów diabła w moim życiu. Wyrzekam się tego wszystkiego w Twoje Święte imię Jezu. Wyrzekam się szatana i wszelkiego przywiązania do grzechu. Otwieram Ci Jezu swoje serce. Przemień moje życie. Wypełnij mnie Twoją miłością. Zabierz beznadzieję, bezsens, depresję i lęk. Niech to odejdzie z mojego życia w Twoje Imię Jezu i niech nigdy nie wróci"
Amen

co dalej

przyzywaj Ducha Świętego

Nowe Życie to życie z Jezusem, ale również życie w obecności Ducha Świętego a nie ze świadomością o istnieniu Ducha Świętego. Aby obecność Ducha Świętego Cię wypełniania musisz zbudować relację z Duchem Świętym. Jak to zrobić? Po prostu codziennie staraj się przywoływać Ducha Świętego, rozmawiaj z nim i proś Go, aby napełnił Cię swoją Mocą, aby stało się tak jak powiedział Pan Jezus: <a gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami>
Duch Święty przychodzi do tych, którzy Go pragnął, którzy są głodni Jego obecności

zacznij żyć razem z Jezusem

Co to oznacza? Zbuduj relację z Jezusem. Rozmawiaj z Nim. Powierzaj swoje sprawy. Znajdź codziennie chwilę, aby po prostu zatrzymać się i w głębi serca rozmawiać z Jezusem. Mów, ale też słuchaj. Nowe Życie to życie z Jezusem. Proś Jezusa, aby dał Ci swoje oczy. Aby widzieć świat tak jak on widzi. Aby przenikał Cię swoim światłem. Jezus powiedział "Ja jestem światłością Świata..." Nie martw się jeśli czasami będziesz upadać. Ważne jest, aby razem z Jezusem, powstać ponownie. Tylko Jezus objawia Ojca "Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić" Mt 11,27.

uwielbienie ma Moc

Kiedy będziesz uczestnikiem spotkań, rekolekcji czy innych wydarzeń - otwórz się i zaangażuj podczas wspólnego uwielbienia Jezusa i Boga Ojca, które się tam odbywa. Przełam się. Nie stój biernie! Otwórz swoje serce. Uwielbienie ma moc, bo podczas uwielbienia wchodzisz w Bożą obecność i Bóg zaczyna działać w Twoim życiu, kiedy Go wychwalasz, kiedy Go uwielbiasz. Zacznij uwielbiać Boga również w domu czy jadąc samochodem do pracy. Zacznij od dziś!

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus . 1 Tm 2,6

1 list do Tymoteusza 2.6

Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Jan 8,36

Jezus Syn Boży, Zbawiciel

Kilka wskazówek na drodze Nowego Życia

jeśli możesz - zrób spowiedź z całego życia i regularne przystępuj do Komunii Świętej

zacznij czytać Pismo Święte (zacznij od Ewangelii Św. Jana)

weź udział w Seminarium Odnowy Wiary - eksternistycznie Jezuici Mocni w Duchu w Łodzi, lub w lokalnej wspólnocie w Twoim mieście , weź również  udział  w  2 - dniowym kursie Nowe Życie (Szkoła Nowej Ewangelizacji)

bierz udział w forach charyzmatycznych, słuchaj konferencji, czytaj książki charyzmatyczne

uczęszczaj na msze z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, zastanów się może potrzebujesz modlitwy uwolnienia?

poszukaj dobrej i otwartej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym przy Kościele, możesz również raz w tygodniu oglądać takie spotkanie z uwielbieniem na żywo na kanale "Mocni w Duchu" na youtube

poczytaj charyzmatyczny serwis internetowy www.odnowa.jezuici.pl/szum/

jeśli masz pytania w zakładce S.O.S możesz po prostu skontaktować się ze mną

Msza z modlitwą o uzdrowienie

Może potrzebujesz wewnętrznego uzdrowienia, może fizycznego? Polecam msze z modlitwą o uzdrowienie w Łodzi Jezuici “Mocni w Duchu” oraz ojca Józefa Witko. Na pewno i w Twoich lokalnych parafiach organizowane są przez Odnowę w Duchu takie msze. W ostatnie soboty i niedziela miesiąca msza z modlitwą o uzdrowienie transmitowana jest na żywo przez internet poprzez kanał youtube “Mocni w Duchu”. Obok znajdziesz  link (kliknij na wybrany logotyp).